Blog

POTÍŽE S TRÁVENÍM

in Tipy pro zdraví 27.2.2018

Reklamy, které na nás útočí ze věch stran, se nám často snaží nabídnout potravinové doplňky jako léky, které nám určitě vyléčí poruchy a trávením. Existuje ale celá řada léčebných přírodních prostředků, které jsou lepší a šetrnější k našemu organismu.

Reklamy, které na nás útočí ze věch stran, se nám často snaží nabídnout potravinové doplňky jako léky, které nám určitě vyléčí poruchy a trávením. Existuje ale celá řada léčebných přírodních prostředků, které jsou lepší a šetrnější k našemu organismu.
Příznaky poruch trávení včetně nadýmání a plynatosti mohou být známkou mnoha chorob, neodkládejte proto návštěvu lékaře.
Co jíst, když … …chcete podpořit trávení
Léčivé účinky potravin
Orientální kuchyně by sotva mohla existovat bez cibulovin, provázející ji po tisíciletí, a tak není třeba dlouho pátrat po předcích pórku. Je to velmi cenná zelenina, která může podporovat trávení, činnost střev, jater a žlučníku.
Rajčata jsou již řadu let světovou zeleninou číslo jedna. Obsahují mnoho cenných látek, posilují vylučování trávicích šťáv, zlepšují trávení a také činnost  žaludku a střev
Kyselé zelí příznivě působí na trávení a na činnost střev.
Křen podporuje trávení a zvyšuje stravitelnost pokrmu, i když se konzumuje třeba jen v malém množství jako doplněk k masu či vejcím.
Řeřicha setá je velmi chutná aromatická bylinka, která zlepšuje trávení a podporuje chuť k jídlu.
Kopr, dobromysl, majoránka, libeček, tymián a saturejka jsou bylinky, které bychom měli v naší kuchyni používat častěji , a to obzvláště v případě poruch trávení nebo k podpoře trávení těžkých pokrmů. Zabraňují tvorbě plynu ve střevech a množení některých druhů bakterií.
Ananas je nejen považován za krále ovoce, ale může mít také výrazný léčebný vliv pro ty, kteří mají problémy s trávením. Nejvíce ceněný pro obsah vlákniny a enzymů, zejména bromelinu, který výrazně zlepšuje trávení a spolupodílí se na štěpení bílkovin. To však platí pro čerstvý ananas.
Plody exotické papáje používali po staletí indiáni jako součást mnoha léků, mimo jiné i jako prostředek podporující trávení. Obsahuje totiž pepsin papain, který je podobný lidskému trávicímu enzymu pepsinu.
Po celý rok běžně dostupné jablko snědené i se slupkou je levným zdrojem látek , které podporují zažívání. Syrová jablka obsahují mnoho trávicích enzymů, které napomáhají trávení a normalizují střevní mikroflóru.
Svým vysokým obsahem účinných látek usnadňují jahody trávení, činnost střev a látkovou výměnu.
Melouny obsahují mnoho enzymů a dalších látek, což příznivě působí na trávení.
Další druhy ovoce – maliny, grapefruit – podávané jako moučník po tučném pokrmu rovněž podpoří trávení.
Pří lehkých zažívacích potížích snězte místo večeře několik vlašských ořechů, tak to v takovém případě dělali staří Římané.
Koření skořice a hřebíček jsou nejen lahodným doplňkem různých druhů pečiva, ale zvyšují aktivitu enzymů, a tím napomáhají štěpit tuky.
Všem příznivcům piva zřejmě nesdělím žádnou novinku, že hořčiny chmelu ovlivňují trávení těžkých jídel. Ale i v tomto případě platí, že méně znamená více.
Na podporu trávení nebo k uklidnění podrážděného žaludku jsou vynikajícím prostředkem čaje z máty, heřmánku, anýzu a fenyklu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *